TU TEDY NALEZNEŠ ZDE, můžeš se ptát na problém svého mazlíčka, hlavně tedy křečka, rybiček nebo šneka.


Blog je tak trochu pozastaven, omluvte mne, ale počasí je lepší a já jsem více venku než zde.

Červenec 2011

Koláč - dort pro křečky

31. července 2011 v 10:27 | Áďa |  Recepty na dobroty
Na začátku chci napsat, že jsem se nezbláznila, ale tento recept je opravdu pro křečky, možná i pro jiné hlodavce.
Potřebujete:
Jahody a banán (můžete použít i jinou zeleninu nebo ovoce, nejlepší jsou ovšem minimálně dva druhy)
Bílý jogurt
Formičku na cukroví, nejlepší je asi ve tvaru kruhu, ale můžete použít i nějakou menší misku.
Talířek (pokud místo formičky použijete mističku, nepotřebujete jej)
Mini sušenky Bebe - ne čokoládavé, jen takové, které křeček může (můžete mít i ty velké, ale nebude to vypadat efektně), a nebo piškoty, nebo třeba kukuřičné lupínky, to je jen na vás.

Postup:
Některé části jahody a banánu nakrájíme na plátky, jiné na drobné koštičky. Část drobně nakrájeného ovoce (ne všechno) promícháme s bílým jogurtem. Vezmeme si formičku na cukroví a položíme ji na talířek. Úplně dolů, do spodní vrstvy nakládáme sušenky Bebe. Buď je rozdrolíme a nasypeme na dno, nebo je tam jen pokládáme, záleží na tom, co je pro nás, tedy i našeho křečka lepší. Do další vrstvy dáme půlku jogurtu a rovnoměrne jej rozetřeme. Na jogurt pak dáme sušenky Bebe. Na sušenky dáme zbytek jogurtu a ozdobíme ho plátky nakrájeného ovoce.
Pak už stačí dát náš výtvor do lednice, minimálně na dvě hodiny, ale nejlepší je to nechat v lednici přes noc, aby sušenky Bebe pořádně nasákly jogurtem, nebyli tvrdé a také, aby se nám náš výtvor nerozpadl. Potom už stačí vytáhnout formičku z lednice, oddělat ji a dort podávat křečkovi.
Samozřejmě chvíli počkejte, aby to pro křečka nebylo moc studené.
Tip: Pro lepší vzhled dortu můžete nahoru nastrouhat sušenky Bebe, nebo třeba drops a různé jiné pamlsky :).
Vašim křečkům přeji dobrou chuť!

Překonej strach z hlodavců a koček

27. července 2011 v 14:36 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Andrea se bojí všech hlodavců a koček
Čeho se na nich bojí:" No mně všichni ty hlodavci připomínaj myši a štítim se toho. Sestra má morče a furt mě s tim otravuje protože ví, že to nemam ráda. Křeček, morče, myš, osmák a tyhlety potvory nesnášim a nemůžu se odnaučit to nemít ráda.
Taky pak ještě nesnášim kočky - jak někde vidim nákou kočku tak na ni začnu dupat a dělat: kšic! Jak ji někd vidim, tak ji musim zahnat, prostě tahleta zvířectva nesnášim.
Pomůžeš mi odnaučit se jich bát? Kdyby ano, byla bych ti vděčná. Na žádný s těch zvířat nemůžu ani šáhnout, jak se toho štítim..."
Můj názor na hlodavce a kočky: Mám je všechny moc ráda.
Proč se jich nemusíš bát:
Začnu tedy od hlodavců.
Vím, že hodně lidí se jich bojí a štítí, protože jim prostě všichni připomínají yši a krysy, které přenášejí nemoci. Ovšem to je omyl, každý hlodavec má něco do sebe a někteří, tedy spíše i většina nejsou s myší ani blízcí příbuzní.
Píšeš, že se bojíš úplně všech hlodavců a, že Tě sestra otravuje s morčetem. Musíš si, ale uvědomit, že morče za nic nemůže. Když se ho budeš bát, vycítí to a bude větší pravděpodobnost, že se Tě bude bát a nebo Tě bude chtít kousnout. Každý hlodavec má něco do sebe, ale já chápu, že se jich bojíš, ovšem jak už jsem psala, čím více se jich bojíš, tím více se bojí oni Tebe (viz pes).
Možná, že se hlodavců štítíš kvůli vzhledu, některých třeba kvůli ocasu, ale oni prostě takový jsou a my je nezměíme.
Například potkan ocas potřebuje k držení rovnováhy a také k dorozumívání, stejně jako třeba osmák. Morčátka většinou bývají mazlivá a když ne, jsou to "alespoň" legrační kamarádi. Když se jich přestaneš bát a uvědomíš si, že Ti nic zásadního neudělají, poznáš, že to jsou jedna z nejlepších zvířátek vůbec a budeš se moci beze strachu podívat do jejich očí.
Musíš si prostě říct, že když Tě kousnou lekli se, nebo se bojí. Nesmíš to brát, ale tak, že když Tě kousnou přestanou Tě mít navždy rádi.
Hlodavci, jsou prostě hlodavci, malí, roztomilí, ale hlavně to jsou výborní přátelé a proto bych byla ráda, kdyby ses jich přestala bát a podívala se na ně jinýma, lepšíma očima.

Teď chci něco napsat ke kočce.
Zajímavé je, že se bojíš koček a hlodavců, přitom kočka by mohla hlodavce ulovit.
Koček se opravdu, ale opravdu nemusíš bát. Já vím, mohou Tě podrápat atp., ale je to stejné, jako u hlodavců. Hodně lidí má kočky doma a jsou s nimi naprosto spokojení.
Je také rozdíl, když venku vidíš divokou, opuštěnou kočku, která prská jen, když kolem ní projdeš a doma zase uvidíš mazlivou a přítulnou kočičku. Kočka Ti nic neudělá, ale když na ni uděláš "kšic", může to být horší.
U všech zvířat je to stejné, když se jich bojíš Ty, Tvůj strach vycítí a budou se bát i ony Tebe.
Za svůj vzhled žádné zvířátko nemůže, ale myslím si, že u koček v tom nehraje žádnou roli.
Vím, moc jsem Ti nepomohla, ale alespoň něco.

Překonej strach z červů

26. července 2011 v 14:02 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Xion se bojí červů
Čeho se na nich bojí: " Jak se kroutí "
Můj názor na červy: No dobře, přiznávám se, moc se mi nelíbí, ale vím, že oni za svůj vzhled nemohou.
Proč se jich nemusí bát:
Hlavně proto, že Ti nezpůsobí žádná vážná zranění. Ráda bych zde psala o moučných červech, protože jsou jedni z nejznámějších.
Možná si myslíš, že by bylo lepší, kdyby na světě mouční červi nebyli. Ovšem to je omyl. Kdyby nebyli na světě, hodně zvířat jako například plazi, ptáci i někteří hlodavci by neměli co jíst. Když uvidíš červa, nic Ti neudělá, protože vlastně ani nemá jak. Zdá se mi, že červ patří opravdu mezi málo nebezpečná zvířata, leda, že by ti vlezl třeba do trička, to už by byl problém.
Vím, že většině lidí se červi nelíbí hlavně kvůli vzhledu (viz pavouk), ale musíme si uvědomit, že oni za něj nemohou.
Píšeš, že se bojíš, jak se červi routí, ovšem oni se tak prostě pohybují a hýbají, je to něco jako když člověk chodí, nebo třeba tančí.
Vím, že jsem Ti asi moc nepomohla, ale jak už jsem psala, červů se opravdu nemusíš bát. Myslím si, že většina lidí se jich spíše štítí, než bojí.

Překonej strach z chobotnic

23. července 2011 v 14:13 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Karin200 se bojí chobotnic
Čeho se na nich bojí: "Bojím se jak mají ty přísavky O_O"
Můj názor na chobotnice: Fascinují mě.
Proč se jich nemusí bát:
Hlavně proto, že je tady u nás nepotkáš.
Myslím si, že kdyby jsi byla v moři, chobotnice by na tebe neútočily. Ovšem známe i pár případů, kdy se s tal pravý opak. Také si myslím , že kdyby v moři bylo více lidí, než jen ty, pomohli by ti. Chobotnice by tě určitě nechtěly nějak lovit ze zábavy, spíše ze strachu a z potřeby hladu. Vím, že kdyby ses třeba potápěla, na chobotnici jen tak nenarazíš, tedy alespoň většinou.
Já vím, že jsem Tě strachu znich nezbavila, protože to v celku ani nejde. Kdyžsi představíš, že Tě napadne chobotnice a Ty se jí nebudeš bránit, řekneš si: "Já se nesmím bát, nebudu se bát..." a to bude problém. Jediné štěstí je, že chobotnice nežijí v našich vodách a že i když js u moře, narazíš na ně opravdu málokdy - jak už jsem psala, většinou málokdy.Písek pro činčily

23. července 2011 v 10:19 | Áďa |  Druhy křečků
Písek pro činčily je super věc. Křeček se v něm pročistí, případně i zbaví parazitů.
Dočetla jsem se na něm na jednom blogu a od té doby ho Oldovi kupuji, proto aby si zahrabal a má ho i v záchodu pro křečky.
Ovšem, ne vždy se ve zverimexu vyznají. Někdy je lepší věřit internetu, než prodavačkám či prodavačům ve zverimexech.
Mě například ve zverimexu řekli, že když to křečkovi koupím, nebude vědět co to je, ani se v tom neumyje. Takže jsem to nekoupila. Ovšem po nějaké době jsem si řekla : "Alespoň to zkusím, když se to nevyužije, můžu to dát kamarádce". Taky že jsem to kusila. A co udělal Olda? V písku si začal hrát, válet se v něm, hrabat a po nějaké době se v něm i umyl.
Je to opravdu dobrá věc, také jako podestýlka do záchodu pro křečky, protože výborně pohltí pachy.

Nevýhoda: Snad jedinou nevýhodou je... Ne, není to cena. Je levný, stojí asi 40 Kč.
Ovšem nevýhodou někdy bývá, že pokud má váš křeček jak WC pro křečky, tak nějakou misku apod. s pískem, může si to splést a do záchodu si jít zahrabat a vyválet se a do misky vykonat potřebu.
To se, ale stává málokdy.

Překonej strach z pavouků

20. července 2011 v 10:00 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Domča se bojí pavouků
Čeho se na nich bojí:"Bojím se prostě jak to leze a ty nožičky,prostě brrr."
Můj názor na pavouky: Nemám je moc v lásce, ale nemohu říci, že je přímo nenávidím.
Proč se jich nemusí bát:
Rozhodně se nemusíš bát pavouků, kteří lezou třeba v koupelně. Nejsou nějak nebezpeční a bojí se mnohem více tebe, než ty jich. Většinou to totiž bývá tak, že když pavouka uvidíš a chceš ho třeba chytit, začne utíkat a ty ho nemůžeš dohnat.
Myslím si, že pavouků se bojí hodně lidí, hlavně kvůli jejich vzhledu. Pro někoho mají až moc nožiček. Ale představme si, kdybychom v koupelně místo pavouka viděli třeba štěně. Je to také zvíře a navíc, u štěněte bývá větší pravděpodobnost, že vás kousne v důsledku hry. Chci tím říci, že pavouci většinou raději utíkají, než aby nějakým způsobem útočili.
Horší by bylo, kdyby nějakému chovateli utekli např. jedovatí pavouci.
Musíme to brát tak, že pavouk nějak nemůže za svůj vzhled. Když ho uvidíme, tak radši uteče, protože netuší, co mu uděláme.
Vím, nejspíše jsem Ti moc nepomohla a strachu z nich se nejspíše nezbavíš, ale alespoň jsem se o to pokusila.Překonej strach ze štírů

19. července 2011 v 21:22 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Christina se bojí štírů
Čeho se na nich bojí: "Bojím se jich→Kdybych byla v zemi, kde jsou štíři tak bych tam ani nechodila, jsou podle mě.... hnusní, nepřátelští a můžou mě uštknout, což bych vážně nechtěla."
Můj názor na štíri: Jsou to velice zajímavá a krásná zvířata, alespoň pro mne.
Proč se jich nemusí bát:
Hlavně proto, že nežijí ve volné přírodě v naší zemi, jak už Christina psala.
Kdyby jsi žila v zemi, kde by štíři žili, bylo by to jistě horší.
Sice tě štír může uštknout, ale třeba jed od veleštíra Cimrmanového není nebezpečný a bodnutí není bolestívé. Záleží na druhu. Ovšem myslím si, že pokud bys žila v zemi, kde by štíři byli, byla bys připravená na to, se s nimi potkat. Jistě by se štír bál více tebe, než ty jeho a proto by útočil, nebo by třeba utekl. Ovšem vždy je nejlepší zachovat chladnou hlavu, štír není přeci nějaké obrovské zvíře, před kterým by byl problém v případě nouze utéci.
Snad jsem Ti alespoň trochu pomohla.
Chceš taky pomoci někomu překonat strach? Napiš co si o štírech myslíš, do komentářů.

Překonej strach ze psů

19. července 2011 v 16:54 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Nejmenovaná osoba se bojí psů
Čeho se na nich bojí: " Já nevím. Psi zbožňuji, a nechápu proč se jich bojím.Od fobie ze psů mi už hodně pomohl náš pes Nikkó, ale asi mám z nich strach, když hlavně jdu, a najednou nějakej tulák jde sám, nebo když jde někdo se psem, neumí ho pořádně ovládat, vlaje za ním jak vlaječka, a pes si dělá co chce. Tu fobii jsem asi dostala, když jsem viděla jak náš bývalej pejsek trošičku kousnul mojí ségru a vrčel, když mu furt strkala do jídla ruce.(byla malá), tak rodiče říkají že to mám z toho. Ale taky mě jednou málem kousnul takovej tulák jedné staré paní, co ho vždycky ráno pustí na ulici, a večer ho zase zavře domů.On siběhem dne běhá všudemožně, a jednou si za mnou přišel hrát, tak jsme si hráli, pak jednou když jsem šla tak se furt ke mně vtíral, jednou když jsem šla tak utíkal,no a jednou prostě přiběhnul, já normálně jdu, a on mě automaticky skoro rafne do kotníku. Pak zas jednou vrčel, a jednou normálně prošel, a pak si zase chtěl hrát.Nevím co je to za vadnýho psa. Je to sice vořech na pidi nožkách s břichem u země, ale mám z něj automaticky strach, i když nevím proč."
Můj názor na psy: Jsou to má oblíbená zvířata, miluji je.
Proč se jich nemusíš bát:
Tvůj strach chápu, je naprosto oprávněný, když jsi viděla, jak tvou sestru kousnul pes. Musíš si ale uvědomit, že za to mohla hlavně tvá sestra, hlavně díky tomu, že byla ještě malá. Nechci jí nic vyčítat.
Všichni psi se nesmí házet do "jednoho pytle", každý je jiný. Naprosto chápu, že když vidíš jít nějakého toulavého psa bez majitele po ulici bojíš se jej. Ovšem zvířata strach vycítí a proto se ten pes bojí jistě ještě více tebe, než ty jeho, také proto by Tě chtěl například kousnout.
Já vím, půjdeš po ulici, tam půjde rozzuřený pes a ty se ho budeš bát, ale budeš si říkat "Je to dobré, nesmím se ho bát", i přesto Tě může kousnout. Ale zdá se mi, že se strach ze psů dělí na dva strachy, strach ze psů obecně a strach z tuláckých - opuštěných psů. Každý pes může kousnout, ale většinou záleží hlavně na majiteli, jak zvládne výchovu pejska. Také záleží na povaze psa a na jeho zkušenostech s lidmi. Pokud mu někdo ublížil, tak Tě může kousnout jen pro to, že ses mu podívala dlouze a upřimně do očí a nebo proto, že jsi jen prudkým pohybem zvedla třeba ruku.
Myslím si, že je opravdu moc dobře, že máš doma Nikka, který Ti jistě, jak už jsi pomáhá. Vím, že jsem Ti asi moc nepomohla, ale jak už říkám, nesmíš všechny psy házet do "jednoho pytle". Někdy může být i malá čivava agresivnější, než třeba bulteriér.

Chceš taky pomoci někomu překonat strach? Napiš co si o psech myslíš, do komentářů.

Jarda a Míša

19. července 2011 v 13:04 | Áďa |  Moje Achatiny- Něco o nich
Jména: Mr. Jaroslav a Mr. Michael (Jarda a Míša)
Koupeniny: 2.6.2011
Pohlaví: Jsou oboupohlavní
Druh: Achatiny Fulica
Zajímavosti: Já vím, když se řekne šnek, nebo hlemýžď vybavíte si malé (vcelku malé) stvoření, které leze asi tak pomalu, že ho skoro nevidíte se pohybovat. Ovšem to je omyl! Mnohdy mne tihle šnečci překvapí svou nečekanou rychlostí, opravdu! Jednou jsem si řekla, že jim na chvíli oddělám krit jejich boxu, aby se trochu vyvětral. Pak jsem odešla asi na pět minut a když jsem přišla spatřila jsem Jardu a Míšu úplně nahoře boxu, tak, že by mohli vylézt ven.
Mají rádi: Pampeliškové listy, salátovou okurku, meloun a ledový salát.
Nemají rádi: Moc jim nechutná jablko.
V boxu mají: Misku na jídlo, sépiovou kost, větvičky na lezení, dva kameny a lignocel (kokosová drť která slouží jako podestýlka).
Povaha: Povaha šnečků se neurčuje jednoduše, to mi věřte. Jedinou věc, kterou bych snad mohla napsat je, že ten menší (Jarda) má moc rád jídlo, dokonce se mi zdá, že ještě více než Míša (který je větší).


Překonej strach z křižáků

18. července 2011 v 15:50 | Áďa |  Překonej svůj strach
Kdo se čeho bojí: Lara se bojí křižáků
Čeho se na nich bojí: "Ani nevím .. asi ten jeho zadeček a kusadla"
Můj názor na křižáky: Neříkám, že je přímo miluji, protože bych jej za domácího mazlíčka přímo nechtěla, ale také neříkám, že kdykoliv nějakého vidím, začnu ječet, řvát a pokoušet se ho zabít, to ne!
Proč se jich nemusíš bát:
Křižáci nejsou moc velcí pavouci a proto si myslím, že velikost v tomhle ohledu nehraje roli. Píšeš tady, že ti na nich v celku vadí zadeček a kusadla. Mne se na nich právě ten zadeček líbí, příjdou mi alespoň něčím zvláštní.
Dále se ho bojíš kvůli kusadlům. Kousnutí od křižáka není pro člověka nějak nebezpečné, spíše je nepříjemné.
Zdá se mi, že je opravdu zbytečné ho zabíjet, jako je to u (snad) každého zvířete. Křížák žije asi tři roky, proto si myslím, že je opravdu hrozné mu jeho život krátit, vždyť už je tak dosti krátký.
Já vím, strachu z něj se asi nezbavíš, ale alespoň víš, že ti nějak závažně neublíží. Je to zvíře jako každé jiné a proto si myslím, že je zbytečné jej odsuzovat.

Chceš taky pomoci někomu překonat strach? Napiš co si o křižákovi myslíš, do komentářů.