TU TEDY NALEZNEŠ ZDE, můžeš se ptát na problém svého mazlíčka, hlavně tedy křečka, rybiček nebo šneka.


Blog je tak trochu pozastaven, omluvte mne, ale počasí je lepší a já jsem více venku než zde.

Srpen 2011

Heřmánková koupel

31. srpna 2011 v 14:08 | Áďa |  Rady a tipy
DŮVOD KOUPELE:
Pokud má křeček problémy se srstí, je pro něj heřmánková koupel dobré řešení. Nemusí mít jen problémy se srstí, může mít jen vylysalá místa na srsti a nebo nemusí mít žádný poblém, jen chcete, aby měl křeček voňavou, hebkou a lesklou srst.
Když má křeček problémy se srstí apod. koupel mu můžeme dopřávat častěji, než jen jednou či dvakrát do roka, můžeme se domluvit s veterinářem.
Křeček by se měl koupat v heřmánku jednou, nanejvýš dvakrát ročně.

Vyhlášení SONK

31. srpna 2011 v 12:49 | Áďa |  Soutěže
Já vím, já vím, poslední kolo trvalo opravdu hodně dlouho. Omlouvám se za to, ale zdálo se mi, že když si nesmíte shánět hlasy, tak vlastně o nic nejde.
A teď už výsledky:

Aktuality 9.- Oldovy narozeniny

28. srpna 2011 v 9:40 | Áďa |  Aktuality
Tak tady jsou zase po delší době aktuality, na vaše požádání.

Čím krmit

26. srpna 2011 v 14:20 | Áďa |  Šneci- Krmení
Šneci mohou opravdu spousty ovoce a zeleniny. Některé druhy, ale smí jen pod dozorem, protože by si jimi mohli poškodit ulitu. Pro šnečky je také důležitý vápník, v podobě sépiové kosti nebo dolomitu - dolomitného vápence. nejlepší je, abyste měli obojí a dolomit přidávali do půdy, protože šnečci jej mohou čerpat svou nohou (tělem) a také se v půdě hůře daří parazitům.

Šneci mohou např.: Jablko, mrkev, ledový salát, čínské zelí, meloun, salátovou okurku (ne z nálevu), banán, lilek, papriku, třešně apod.
Šneci mohou pod dozorem: Pomeranč, citron apod.
Tyto pokrmy nesmí přijít do kontaktu s ulitou!!!

Hodně lidí si oblíbilo dělat šnečkům kašičky. Nastrouhají ovoce a zeleninu, přidají vápníček a je hotovo. Ovšem berme to tak, narazí šneček na takové kašičky ve volné přírodě? NE! Možná si myslíte, že šneček nedokáže rozkousat třeba tvrdou mrkev, ale to je omyl, zvládne to a proto mu nemusíte zeleninu a ovoce strouhat. Ovšem úplně tyto kašičky neodsuzuji, třeba jednou týdně, nebo jednou za 14 dní je šnečkovi samozřejmě dát můžete. Ovšem dávejte pozor u malých šnečků, kteří mohou vlést doproštřed misky s kašičkou, začnou kašičku jíst a pomalu se propadávat hlouběji a hlouběji do kašičky, tak, že se jim někdy ani nepodaří vylézt ven, po kluzkém povrchu.

PROSÍM O HLAS NA http://katky01blog.blog.cz/1108/sonh-1-kolo JSEM TAM JAKO ÁĎA A KŘEČEK OLDA. MOC PROSÍM A MOC DĚKUJI.

Španělský mastin

19. srpna 2011 v 18:00 | Áďa |  Rasy psů
 • Patří mezi větší psy
 • Váží něco kolem 80-90 kg
 • Je to skvělý hlídač
 • V zemi původu byl používán k hlídání stád ovcí před zloději
Mastin je mohutný, vysoký, těžký pes s výraznou hlavou, typickou vráskou u oka, dvojitým lalokem, širokým hrudníkem, silnou kostrou a je pro něj typický klus, nikoli mimochod.
Jedním z jeho nejtypičtějších znaků je volná kůže pod krkem a na hlavě, která ho chránila před útoky šelem.Jeho srst je polodlouhá, hustá a hrubá, na nohách kratší a naopak na ocase delší. Barva srsti španělského mastina je různá a může být jednobarevná jako například žlutá lví, červená, vlčí šeď, hnědá nebo jelení červeň, tak i může mít žíhání zkombinované z různých barev nebo může být skvrnitá.
ZDROJ 1. odstavce textu+fotky: WIKIPEDIE.CZ DĚLALA JSEM VÝPISKY
ZDROJ 2. odstavce textu: http://spanelsky-mastin.hafici.cz/

Bydlení

12. srpna 2011 v 14:36 | Áďa |  Fretky
Když si pořídíme fretku, máme možnost si vybrat, kde ji budeme chovat.
Můžeme si zvolit buď klec, či voliéru, nebo ji budeme mít jako psa či kočku volně po bytě. Obojí má své výhody i nevýhody.

Bydlení fretky v kleci či voliéře:
Přesné rozměry těchto obydlí se většinou nedají určit. Nejlepší je, se podívat na internetu nebo ve zverimexu pro klec přímo pro fretky. Pokud mají ve zverimexu výběr a personál je ochotný, mohou Vám pomoci vybrat dobrou klec.
Klece pro fretky většinou naleznete jen na internetu, takže pokud chcete klec pro fretku ze zverimexu, můžete zvolit klec podobnou jako pro morče či králíka, ale větší, aby měla fretečka dostatek pohodlí a místa.
Samozřejmě záleží na tom, jak dlouho bude fretka denně v kleci. Pokud si ji bereme ven denně asi na 2 až 2 a půl hodiny, klec by měla být větší, než pokud si fretečku bereme ven z klece v podstatě na celý den, nebo alespoň půl dne.

Pohyb fretky volně po bytě:
V takovém to případě, se pohyb fretky = pohybu kočky či psa. Fretka by měla mít v rohu místnosti WC, abychom s ní nemuseli chodit pořád ven. Nevýhodou většinou je, že se fretka může schovat někde, kde to vůbec nečekáme, například do špinavého prádla, nebo jí můžeme omylem způsobit nějaká zranění.

Můj názor: Myslím si, že by fretka měla mít klec, ale také by měla mít možnost býti často venku. Přeci jen, když fretku pustíme z klece, věnujeme se jí po celou dobu, ale když je v bytě navolno, může se jí něco stát.

Bernský salašnický pes

6. srpna 2011 v 14:10 | Áďa |  Rasy psů
 • Bernský salašnický pes je středně velký až velký, dlouhosrstý, tříbarevný, harmonický a vyrovnaný
 • Je velice oblíbený
 • Je náchylný k displazii kyčelních kloubů
 • Může trpět dědičnými očními chorobami a rakovinou
 • Má rád děti
Bouvier Bernois BE.jpg
Původně byl používán jako hlídací, honácký a tažný pes na selských dvorech. Naháněl dobytek, hlídal zemědělské usedlosti a ve speciálním postroji tahal malé dvoukolové káry. Bernský salašnický stejně jako bernardýn umí vyhledávat lidi ztracené ve sněhových závějích.


Bernský salašnický pes si je velmi jistý svou mohutností a i přes svou ostražitost je velmi dobrosrdečný k lidem. Svou rodinu si dokáže bránit za jakýchkoliv okolností, stejně jako její majetek. Bernský salašnický pes je klidný, vyrovnaný a perfektně vychází nejen s dětmi, ale také s jiným domácím zvířectvem. Nehodí se však jako zcela venkovní pes na dvorek, potřebuje kontakt se svou rodinou a miluje jejich aktivity a dovádění. Jako původní pracovní plemeno, potřebuje také jisté zaměstnání, aby se nezačal nudit a svůj temperament nevyužíval jinde.

ZDROJ: Wikipedie, dělala jsem výpisky a poslední odstavec: svet-zvirat.cz

Křečík Campbellův

2. srpna 2011 v 13:34 | Áďa |  Druhy křečků

Název : Křečík Campbellův
Velikost : 7-10 cm ( asi jako křečík džungarský )
Zbarvení : Nejčastěji našedlé, směrem k bříšku světlejší až do bíla. Na zádech má čený pruh.
Délka života ( obvyklá ) : 1,5 až 2,5 roku ( může žít delší i kratší dobu, ovšem tento křečík se většinou dožívá jen 2 let)
Pohlavní dospělost : 5 týdnů
Délka březosti : 18-22 dní
Počet mláďat : 4-6 (většinou jen do pěti, ovšem může jich být i šest)

Obrazek

O tomto křečíkovi moc lidí neví. Často si ho pletou s křečíkem džungarským. Na první pohled se zdá, že je to ten samý druh, ale není tomu tak. Křečík Campbellův je jiný vzhledově a často i povahově.
Hlavní rodzíl ve vzhledu křečíku je ten, že křečík Campbellův má kolem tlamičky malou bílou bradku.

Mýty ( věci které hodně lidem vadí, ovšem ne vždy jsou pravdou ) :
 • Někteří lidé si myslí, že péče o něj je velice náročná. Ano, ovšem nějak se neliší od péče ke křečkovi syrskému či roborovského. Takže pokud Vám připadá náročná péče o křečka jako takového, nekupujte si jej. Křečík Campbellův nevyžaduje nějak zvláštní péči, až na to, že má častější sklony k cukrovce a potřebuje speciální krmení, ale to se mi nezdá jako velký problém.
 • Někdo si může myslet, že je tento křečík velice agresivní, ale záleží na každém jedinci!