TU TEDY NALEZNEŠ ZDE, můžeš se ptát na problém svého mazlíčka, hlavně tedy křečka, rybiček nebo šneka.


Blog je tak trochu pozastaven, omluvte mne, ale počasí je lepší a já jsem více venku než zde.

Prosinec 2011

Aktuality 10. - Vánoce!

28. prosince 2011 v 12:05 | Áďa |  Aktuality
Většina blogerů má na svém blogu napsáno něco o Vánocích. Jak je strávili, co dostali za dárky atd. Já se k nim tedy přidávám, aby vám nebylo líto, že zde tak často nepíši o mých mazlíčcích.

Vánoční večeře pro křečka

24. prosince 2011 v 10:15 | Áďa |  Rady a tipy
Na Vánoce svému křečkovi nemůžete dát to, co jíte vy, ale můžete mu udělat něco zdravého a zároveň chutného.

Na řízek pro křečka potřebuješ:
* Kousek libového, nekořeněného a vařeného kuřečího masa
* Jablko, mrkev, banán atp.
* Kokos

Postup:
Na struhadle nastrouháme jablko a mrkev. Nastrouhanou směs dáme do misky a přidáme k nírozmačkaný banán. Celou směs se snažíme udělat o nejjemnější, takže vše dobře promíchame a rozmačkáme. Pak vezmeme kousek vařeného kuřecího masa a obalíme jej směsí. Poté maso obalíme v kokosu a dáme jej na chvíli do ledničky. Než náš výtvor dáme křečkovi, počkáme, až trochu rozmrzne, aby to pro něj nebyl šok.
K řízečku můžeme podávat salát, který si každý může udělat dle chuti jeho křečka.

Vašim křečkům přeji dobrou chuť!
Jinak vám přeji Šťastné a veselé Vánoce, ať najdete pod stromečkem vše, co jste chtěli!
Olda se mnou souhlasí :)

Skryté krmení

22. prosince 2011 v 15:10 | Áďa |  Hračky
Tenhle návod na hračku je opravdu jednoduchý.
Můžete ji křečkovi dávat opravdu často a stále by jej měla bavit.
Potřebuješ:
* Kousek toaletního papíru nebo ubrousku
* Krmení pro křečka
* Provázek
Postup:
Doprostřed ubrousku dáme menší část krmení pro křečky. Ubrousek poté složíme a obvážeme provázkem tak, aby jídlo nevypadlo ven, ale zase ne tak hodně, aby se dovnitř nemohl křeček dostat. Pak už jen náš "balíček" zavěsíme do klece a křeček se bude muset k jídlu prostě a jednduše dostat, ale bude to těžší, než jak je zvyklý.
Vánoční soutěž - 1. kolo

16. prosince 2011 v 15:42 | Áďa |  Soutěže
Docela mne sklamalo to, že někteří ani neposlali fotku svého mazlíčka. Soutěž mohla začít už dříve, je mi líto, že jsem musela někoho popohánět, když měl ještě čas. Ale nevadí, nějaké fotky tady samozřejmě mám. Jsou krásné, potěšily jste mne, povedly se vám, dámy.
Nedivte se, že v tomhle kole tady není anketa. Normálně budu sečítat mé body a hlasy z ankety, takže nikdo nevypadne, ale jelikož je tohle první kolo, můžete se dívat jen na body. Pokud vám dám menší počet bodů nezoufejte, v příštím kole se můžete zlepšit.
Tyhle fotografie byly na téma zima.

Hodnocení klecí 2

14. prosince 2011 v 14:34 | Áďa |  Hodnocení klecí (nebo jiných obydlí)
Tak a po delší době je tady opět hodnocení klecí. Vánoce už se velmi rychle blíží, takže doufám, že tenhle článek pomůže těm, kteří chtějí koupit novou klec svému křečkovi, nebo jinému, menšímu hlodavci.
Dárky pro mazlíčky

10. prosince 2011 v 14:05 | Áďa
Určitě mnoho z vás přemýšlelo nad tím, co koupit svému mazlíčkovi za dárek na Vánoce. Tenhle článek by vám měl dodat nějaké nápady :).

Pestruška písečná

6. prosince 2011 v 14:27 | Áďa |  Ostatní hlodavci
  • Velikostí je podobná křečíku džungarskému
  • Ocásek je jen kratičký
Pestruška písečná není zatím nijak zvlášť chovaná jako domácí mazlíček, spíše ji častěji spatříte v zoologických zahradách mezi exotickými hlodavci z území stepí a lesostepí. Její původní domovinou je oblast Mongloska, ale postupně se rozšiřuje čím dál více do svého okolí.
Svou aktivitou a denním rozložením se podobají pískomilům. Hlavní období jejich aktivity je stmívání a noc, takže se rozhodně nehodí do ložnice. Sice se naučí vylézt i přes den, popřípadě chod vaší domácnosti, ale jejich hlavní aktivita je i tak soustředěna na noc. Jako zábavu je dobré jim poskytnou věci na hlodání od větviček, přes ruličky od toaletního papíru po různé krabičky. A bude potřeba jich mít opravdu celou zásobu. Pestrušky se velmi rády zahrabávají a vytváří nory, takže je ideální, pokud mají hlubokou podestýlku, ve které mohou hrabat.

Jako krmení lze využít směsi pro malé hlodavce, ale je dobré vybírat takové, které neobsahují příliš slunečnicových semínek. Jako zdroj vitamínu je vhodné podávat čerstvé ovoce a zeleninu. Na obrušování zubůpestruškám lze nabídnout jednak větvičky nejedovatých stromů, ale také sušený chléb či jiné pečivo.

Zdroj: Text+foto: http://svet-zvirat.cz/pestruska-pisecna-(lagurus-lagurus).html u textu jsem kopírovala jsem jen některé odstavce.

Vánoční soutěž - přihláška

3. prosince 2011 v 9:36 | Áďa |  Soutěže
Já vím, já vím, teď je těch soutěží všude hodně, ale doufám, že se alespoň někdo přihlásí.

Britská krátkosrstá kočka

2. prosince 2011 v 14:20 | Áďa |  Kočky
  • Britská kočka by měla být na první pohled dobře osvalená se silnou stavbou těla
  • Většinou se jedná o kočky, které jsou vyrovnané a přátelské
Povaha bývá z velké části dědičná a jen částečně se zformuje prostředím a zacházením s kočkou. Proto je dobré si velmi pečlivě prohlédnout rodiče vaší budoucí kočky a také se pozeptat na jejich povahu. Většinou se jedná o kočky, které jsou vyrovnané a přátelské. Dokonce patří mezi jedněch z mála koček, které jsou v rámci možností dost přizpůsobivé. To ovšem neplatí o všech a u některých koček může i přistěhování nového kusu nábytku vyvolat stres. I když jsou koťata velmi hravá a dovádivá, postupem času se obvykle zklidní a stanou se z nich kočky, které jsou schopny prospat i půl dne. Mají rády společnost své rodiny a rády se nechávají mazlit a hladit. Pokud jsou nespokojené, nedávají to najevo hlasovými projevy, spíše potichu strádají a pomalu se jim vytrácí radost ze života.
Britishblue.jpg
Pokud je kočka dobře socializovaná, vychází velmi dobře i s dětmi a psy. Ovšem i zde platí obecná pravidla, že pes musí být na kočky zvyklý a dítě se nesmí nechat nikdy bez dozoru.

Zdroj: Text: http://svet-zvirat.cz/britska-kocka.html, kopírovala jsem jen některé části textu.
Foto: Wikipedie.cz